page-title-bg

Hakkımızda

Hakkımızda

2005 yılında Antalya / Manavgat ve çevresinde göz hastalıkları tanı ve tedavisi için gerekli teknolojik olanakların yetersizliği nedeniyle hastalar ileri merkezlere gitmek zorundaydılar. O yıllarda sık takip gerektiren katarakt, diyabetik retinopatili hastaların bile iki üç ay gibi aralıklarla ilçe dışına gitmeleri hem sağlıkları hem de maddi manevi yönden zorluklara neden oluyordu. Bu eksikliğin tespiti üzerine; 2005 yılında Opr. Dr.Gürkan Berkay AKIN idealleri olan, sağlık hizmetlerinde kollektif çalışmayı öngören, mesleki dayanışmayı sürekli hale getirecek alanları aynı olan hekimlerin bilgi ve deneyimlerini paylaşacağı, göz sağlığı alanında hızla gelişen teknolojik olanakları takip ederek Manavgatlı hastaların bu gelişimlerden faydalanmasını sağlayacak hizmet ortamını yaratmak ve daha iyi hizmet vermek üzere bir merkez oluşturma kararı aldı. 2005 Ağustos ayında çalışmalarını tamamlayarak Özel Vizyon Göz Merkezi’ni kurdu. Bu kurum o yıllarda Manavgat için  “ilk”lerdendir.

Böylelikle Manavgat’da ilk defa göz hastalıkları için; göz angiografisi, argon lazer tedavisi, bilgisayarlı görme alanı tetkiki ve Halk arasında lazerle katarakt ameliyatı diye bilinen yöntemin adı fakoemulsifikasyon katarakt cerrahi tedavileri halkımızın hizmetine sunulmuş oldu.

2005 yılında Antalya /Manavgat da ilk Dal Merkezi olarak ÖZEL VİZYON GÖZ MERKEZİ Op. Dr. Gürkan Berkay AKIN tarafından kurulmuş olup Manavgat ve Akdeniz bölgemiz halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmaktayız.

2020 yılında Sorgun Mahallesinde Hüseyin Avni Akın Caddesinde yeni müstakil binasında hizmete başlayan ÖZEL MANAVGAT TIP MERKEZİ çatısı altında Göz Hastalıklarının yanı sıra hizmete başlayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastalıkları ve Kulak-Burun-Boğaz hastalıkları gibi yeni bölümlerle de  gücü daha da artmıştır.

Özel Manavgat Tıp Merkezi; her hastasına “kendi yakınımıza ne yapılmasını istiyorsak onu yapalım” anlayışı ile yaklaşarak, ticari kaygıdan çok etik ve deontolojik çalışma prensipleri ile çalışarak günümüze dek hastalarının haklı güvenini kazanan bir kurum oldu.

Halen kurumumuzda teknolojik olanaklardan da faydalanarak yapılan detaylı göz muayenesinin yanı sıra ;

• Katarakt ve Refraktif Cerrahi
• Glokom Tanı, Tedavi ve Cerrahisi
• Kontakt Lens ve Keratokonus tetkik ve tedavileri
• Şaşılık tanı, tedavi ve cerrahileri
• Ön segment hastalıkları tanı, tedavi ve cerrahileri
• Gözyaşı sistemleri ve okuloplastik hastalıkları tanı ve tedavileri

başarı ile yapılmaktadır.

Konusunda deneyimli uzman hekimler, hemşireler ve tüm Özel Manavgat Tıp Merkezi ekibimizle hastalarımızın yaşam kalitesini yükseltme misyonumuzu gerçekleştirmek için çalışmaktayız.

15 yıllık kurumsal tecrübemizi ortaya koyarak inşa ettiğimiz Tıp Merkezimizin 2.000 m2 kapalı alana sahip merkezimizin , modern ameliyathanesi geniş fizik tedavi ve rehabilitasyon salonları, FELÇLİ HASTALARI DAHA HIZLI YÜRÜTEBİLMEK AMACI İLE WOODWAY LOKOHELP ELEKTROMEKANİK ROBOTİK YÜRÜTME CİHAZI , Antalgic Trak Desteği (Omurga Dekompresyon Cihazı)  HİZMETE ilk ve tek Özel Manavgat Tıp Merkezinde Manavgat’ın en modern tedavi uygulamaları ile Akdeniz bölgesine katkıda bulundu.